Keramické akumulačné krby SOLID

Keramické akumulačné krby SOLID

Sálavé vykurovanie vo vyváženom pomere s prúdením teplého vzduchu sú splneným cieľom konštruktérov keramických krbov SOLID. Tento výrobok charakterizujú čisté línie, precízne remeselné spracovanie a ručne vyrábané keramické veľkoformátové kachle.

Kombinovaný spôsob vykurovania keramického krbu SOLID je založený na odovzdávaní tepelnej energie sálaním a súčasným prúdením teplého vzduchu. V spodnej časti keramického krbu sa nasáva studený vzduch, ktorý postupne prechádza celým krbom až do jeho vrchného priestoru, kde už ohriaty pozvoľna vystupuje do interiéru. Systém je navrhnutý tak, aby odovzdávanie tepla sálaním bolo prioritou a prúdenie vzduchu, alebo konvekcia, potom príjemným doplnkom. Všetko funguje úplne automaticky.
Inovatívna krbová vložka dosahuje účinnosť viac ako 85 % a spĺňa ekologické normy smernice Európskej komisie o Ekodizajne. Vďaka dvojitému sklu je krb bezpečnejší a komfortnejší. Keramické akumulačné krby SOLID sú vhodné aj pre nízkoenergetické domy.
Keramický obklad je na všetkých štyroch stranách. V ponuke sú tri typy keramických krbov, a to s rovným ohniskom alebo s rohovým ľavým a pravým. Spaľovacia komora je vyložená šamotovými tvarovkami, v štandardnom vyhotovení s roštom s možnosťou zmeniť ho na variant bez roštu. Inovatívny systém vedenia spalín DOUBLE SPIN zvyšuje celkovú účinnosť krbu. Výstup spalín je štandardne možný horným alebo zadným odvodom. Vďaka sekundárnemu prívodu vzduchu na vnútornú plochu skla dvierok sa účinne zabraňuje usadzovaniu nečistôt. Čistému pohľadu na oheň tak nič nebráni. Primárny a sekundárny prívod vzduchu sa reguluje jediným ovládacím prvkom.
Dizajnové krby SOLID je možné vybaviť akumulačnými tvarovkami z patentovaného materiálu MAMMOTH, ktorý má vysokú mernú tepelnú kapacitu s vysoko efektívnym prenosom tepelnej energie a následným odovzdávaním tepla späť do miestnosti, a to až niekoľko hodín po dohorení paliva. Celková hmotnosť sad akumulačných tvaroviek môže byť až 152 kg.
Dostatočný prísun vzduchu na optimálne spaľovanie zabezpečuje systém CPV – centrálny prívod vzduchu z exteriéru. Na pripojenie CPV zo spodnej časti (z podlahy) je pre varianty "zadný odvod spalín" (SOLXDHFZK 10, SOLXDHLZK 10 a SOLXDHRZK 10) nutné použiť systémový prvok AIRBOX 02 – ide o voliteľné príslušenstvo.

Akumulačné krby si môžete objednať od 1. októbra 2023 v sieti našich autorizovaných predajcov.

SOLID F

Kachle

Keramické akumulačné krby SOLID | SOLID F - Kachle

SOLID L

Kachle

Keramické akumulačné krby SOLID | SOLID L - Kachle

SOLID R

Kachle

Keramické akumulačné krby SOLID | SOLID R - Kachle

{{ title }}

  • {{ vat?.text }}
  • {{ tab.title }}
V porovnávači: {{ comparator.count }} {{ comparator.suffix }}
Prejsť do porovnávača
Porovnat
Galéria Predajcovia
Sdílet
Odkaz skopírovaný do schránky
Tisk
Vyberte jazyk